Skip to content

Podzimní nachlazení můžete porazit rychle – Co dělat, když se dostaví první příznaky?


Podzimní počasí je nevyzpytatelné, a tak není divu, že většina z nás se nevyhne ani podzimnímu nachlazení. Jak se z něj co nejrychleji dostat? 

Podzimní nachlazení můžete porazit rychle – Co dělat, když se dostaví první příznaky? 

Podzimní nachlazení je zcela běžná věc a potrápí snad každého z nás a zejména děti. Pokud nechcete ležet doma zbytečně dlouho a nechcete, aby se z nachlazení vyklubalo něco horšího, je zapotřebí okamžitě při prvních příznacích začít s léčbou. Pak můžete za pár dní zase z postele vyskočit. Nezapomeňte ani na posilování imunity. Zatímco v létě se nachlazení tolik bát nemusíte, během podzimu a nadcházející zimy na vás nějaký bacil čeká na každém rohu. Proto se chraňte včas. 

papírové kapesníky

Posílení imunity nepodceňujte 

Vitamíny, minerály a další důležité látky je třeba doplňovat do těla samozřejmě celoročně. Čerstvé potraviny a zejména ovoce a zelenina by měli být samozřejmostí. Zkusit můžete i přírodní doplňky stravy nebo otužování. Každopádně posilování imunity nepodceňujte, snažte se na sebe dávat pozor a zejména na podzim se vhodně oblékejte. Právě na podzim si s námi ještě počasí docela pohrává, je tedy snadné prochladnout například cestou z práce, když ráno ještě bylo sluníčko a večer je již chladno. Určitě ale užívejte vitamíny, vždy je třeba počítat s tím, že lepší imunitu nezískáte hned. Proto je třeba brát vitamíny delší dobu. 

kořen zázvoru

Když přijde nachlazení 

I přes veškerou snahu si i tak nachlazení cestu najde a můžete se cítit mizerně. Pokud zaznamenáte počátky nachlazení, začnete kašlat nebo se rozjede rýma, ulehněte do postele a buďte v klidu a teple. Opravdu jen odpočinek může pomoci zarazit všechny příznaky včas. Doma doplňujte tekutiny, uvařte si bylinkový čaj a silný vývar. V prvních dnech nemoci je třeba brát vyšší dávky vitamínů a minerálů, než půjdete do lékárny pro léky, zkuste sílu bylinek. Výborně pomáhá i inhalování. V horké vodě můžete rozpustit obyčejnou sůl nebo můžete přidat pár kapek esenciálních olejů. Výborně na ucpané dutiny působí třeba tea tree olej. Zaručeně funguje i cibule s medem nebo česnek. Velkou sílu má i obyčejný zázvor. Ten očistěte a na malé kousky pokrájejte, následně zalijte horkou vodou. Zázvorový čaj popíjejte po doušcích teplý a dochuťte si ho medem a citronem.