Skip to content

Přemnožení


Jistě jste již někdy něco takového zažili. I v panelákových bytech se mohou přemnožit například mušky octomilky, nebo mouční moli. Pokud se tak stane, je třeba vytáhnout všechny možné zbraně. V těchto případech a jím podobných, například mravenců jsou to většinou chemické spreje. Těmi je třeba vystříkat prostory a raději na nějakou hodinku či dvě opustit kolbiště. Ono se sice uvádí, že jde o prostředky, které člověku neškodí, ale přece jen…

hlodavec

V těch lepších případech se na druhý nebo třetí pokus uspěje a nezvaní hosté se seberou a táhnou, pokud ovšem ten chemický masakr vůbec přežili. Jenže na všichni přeživší jsou tak moudří, aby utekli z těchto nehostinných končin. Naopak zůstanou a plodí další potomstvo, které je, jak se zdá vůči chemii odolnější. Zde již tedy musí nastoupit opravdu těžký kalibr a tím je dezinsekce s pomocí odborníka. Bez něj to totiž nepůjde. A tito mužové chrabrého srdce a zbraní jež my ani neznáme umí s nezvanými hosty skutečně zatočit. Ještě abychom věděli, jaký je rozdíl mezi hubením hmyzu a jiných. To první se nazývá, jak výše uvedeno dezinsekce. A boj proti potkanům, krysám a například holubům je deratizace. Takže pokud si někde přečtete dvousloví deratizace hmyzu, je to jaksi, abychom byli kulantní, poněkud nepřesné.

švábi

Nuže hubení všeho, co nám přerostlo přes hlavy by měl dělat vždy odborník. Má na to papíry, a nakonec i zkušenosti. A také podklady od hygienika. S tím vším narukuje proti nepříteli. Nejprve se musí porozhlédnout, aby věděl „odkud vítr vane“ a pak teprve začne svou práci. Pokud je to možné zničí všechny přístupové cesty. Následuje další práce dle úvahy. Mohou se klást past, nebo návnady. Vše dle momentální situace. A když je vše, jak má být, tedy skoro, je nutno vyčkat. Zhruba po týdnu je třeba všechno zkontrolovat a dále pak prostor hlídat. Podle toho se pak bude odvíjet další postup.